Mistrzowski weekend 9-11 grudnia 2022

Za nami weekend  (9-11.12) w trakcie którego najwięksi kibice zawodników naszego Klubu, zapewne znaleźli wydarzenie w trakcie których zaciskali mocno kciuki!
Zacznijmy od najmłodszych!
Nasze dwie najmłodsze grupy:
?‍♀️naborowa prowadzona przez trenerkę Natalię oraz
?‍♂️grupa 2014 trenera Kuby
wystartowały w Mikołajkowych zawodach pływackich w Skawinie. Dla dzieci w tym wieku to zawsze wiąże się ze stresem, ale dla podopiecznych trenerki Natalii, emocje z pewnością były silniejsze. Dla naszej najmłodszej grupy były to pierwsze zawody w życiu. Dla nich organizator przewidział wyścigi na dystansie 12 m st. dowolnym oraz grzbietowym.
Niewiele starsi koledzy i koleżanki wystartowały na 25 m tymi samymi stylami.
Każdy młody pływak zakończył zawody z nowym doświadczeniem oraz medalem pamiątkowym od Świętego Mikołaja.
Pływacy z Wieliczki byli bardzo widoczni w trakcie dekoracji, na podium stawali aż 18 razy! 6?8?4?
W czasie gdy nasi najmłodsi adepci pływania pięknie reprezentowali nasz Klub w Skawinie , w Krakowie rozgrywane były Mistrzostwa Małopolski Dzieci. Pływacy z rocznika 2012, trenowani przez trenera Wojtka, startowały na dystansach od 50m do 200m, w najważniejszych zawodach sezonu.?‍♀️
Pomimo wysokiego poziomu sportowego, nasi zawodnicy zdobyli 8 medali ( 3?3?2?), a to co powinno bardziej cieszyć, poprawili znacząco niemal wszystkie swoje rekordy życiowe.
Aż czterokrotnie na podium stawała Greta Łukasik oraz raz Tadeusz Dudziak, pozostałe medale zdobyły zespoły sztafetowe, w skład których weszli: Zofia Piech, Maria Mikuła, Adrianna Biestek, Greta Łukasik i Magdalena Kupiec oraz Franciszek Teper, Jarosław Dracz, Miłosz Koczwara i Tadeusz Dudziak.
Bardzo udane starty, szkoda jednak piątki naszych młodych pływaków, którzy pracowali na treningach, a ze względów zdrowotnych zostali w domu ?
Każdemu gratulujemy postępów!?‍♀️
Zawodnicy najbardziej zaawansowanych grup, w związku z trzymiesięcznym remontem pływalni w Wieliczce, stracili najwięcej treningów w wodzie, pomimo tego w trakcie Mistrzostw, nie byli na straconej pozycji.
Podopieczni trenerów Jakuba Zycha oraz Wojciecha Kota ustanowili wiele nowych rekordów życiowych, a nawet walczyli zdobywając najcenniejsze trofea.
Najstarsze grupy startowały równolegle na trzech pływalniach.
Oświęcim gościł 297 najlepszych pływaków 11-13-letnich, którzy brali udział w Mistrzostwach Małopolski Młodzików. W tych zawodach nasi pływacy zwyciężali 5-krotnie. Wieliczanie zdobyli w sumie 33 medale?? (5?10? 18?). ?
Po pięć medali w konkurencjach indywidualnych, zdobyli Blanka Łukasik i Jan Rozumek, cztery medale Alina Kuna i Artur Ciupka, dwa Szymańska Wiktoria, Łuczak Agata, Szymański Maksymilian i Smulski Antoni. ?
Nasi 14-latkowie, Piotr Całka i Eryk Kapusta, w tym czasie ścigali się w Olsztynie w ramach Mistrzostw Polski ?? Na słupkach startowych stanęło 544 zawodników, ze 154 klubów. Piotr, wszystkie swoje starty zakończył na poziomie 30 miejsca w Polsce, natomiast Eryk najwyżej sklasyfikowany został na miejscu 57.
Dla rok starszych, czempionat kraju ?? został zorganizowany w Gliwicach. Na Śląsku, wśród 402 zawodników zaprezentowali się Tomasz Gałoński oraz Antonio Przystał . Najwyższe lokaty zajęli w konkurencji 400m st. zmiennym, plasując się na 13 i 14 lokacie.
GRATULUJEMY???
Niestety grudzień ma to do siebie, że zdarzają się absencje, związane z chorobami. Tym razem, również nie każdemu było dane wystartować lub zaprezentować się w pełnej dyspozycji. Trzymamy za nich kciuki, żeby nadchodzący sezon był zdecydowanie lepszy.
Wyniki i statystyki:
Mistrzostwa Małopolski Młodzików
Mistrzostwa Polski 14-latków??
Mistrzostwa Polski 15-latków??
Udział we wszystkich zawodach był współfinansowany ze środków Powiatu Wielickiego oraz Miasta i Gminy Wieliczka