Grad medali zdobytych w Mielcu!

 ??11 listopada świętowaliśmy na sportowo, biorąc udział w zawodach pływackich w Mielcu. ?‍♂️?‍♀️
19-osobowa Drużyna z Wieliczki startowała na dystansach 100 i 200-metrowych.
Dla rocznika 2012 była to pierwsza możliwość wystartowania w wyścigach na osiem długości pływalni, a część starszych reprezentantów Solnego Miasta, pierwszy raz w życiu, zdecydowała się na sprawdzenie swoich sił w nietypowych dla siebie konkurencjach. ?
Impreza sportowa na Podkarpaciu obfitowała, niemal w same rekordy życiowe, podopiecznych trenerów Wojciecha Kot oraz Jakuba Zycha, a nasi nastolatkowie przywieźli worek medali‼️?
38 medali (15x?14x?9x?)?, tylko gospodarze z MKS Ikar Mielec stawali częściej na podium.
Możemy się też pochwalić kilkoma miejscami wśród najlepszych zawodników wg punktacji za dwa najlepsze starty zawodów.?
Agata Łuczak i Alina Kuna były najlepsze w swoich kategoriach wiekowych, na drugim Wiktoria Szymańska, na trzecim Antoni Smulski (12-lat), a na czwartym miejscu 13-14-latków sklasyfikowany został Jan Rozumek tuż przed Piotrem Całką, a na dziewiątym, tego samego zestawienia, uplasował się Eryk Kapusta.
Na świetnych miejscach klasyfikacji najlepszych ukończyli również Aleksander Kica (8 miejsce), Tomasz Galoński (10 miejsce).
Gratulacje na pewno się też należą naszym 10-latkom, którzy rywalizowali z rok starszymi pływakami, a nie ustępujowali im umiejętnościami:
Greta Łukasik (3 miejsce), Maria Mikuła (5 miejsce), Zofia Piech (7 miejsce), Tadeusz Dudziak (10 miejsce).
Start w zawodach z okazji Święta Niepodległości był bardzo ważnym sprawdzianem dla zawodników, którzy wystartują za 4 tygodnie w Mistrzostwach Polski (14- i 15-latkowie) oraz Mistrzostwach Małopolski (11-13-latkowie).????
Wyjazd na zawody był współfinansowany z funduszy Miasto i Gmina Wieliczka oraz Powiat Wielicki