X Pucharu Solnego Miasta, podsumowanie pierwszej rundy

1 marca 2020, na pływalni CER Solne Miasto w Wieliczce, do rywalizacji pływackiej na dystansach od 25m do 200m, zgłosiło się 440 zawodników 13-letnich i młodszych z 31 klubów.

 

Puchar Solnego Miasta ma już swoją markę, znaną w Polsce, co wpływa na ogromne zainteresowanie zawodników z różnych województw. Wieliczka gościła wielu wybitnych młodych zawodników ścisłej czołówki rankingów ogólnopolskich, kilku z nich to najlepsi pływacy Polski, w swoich konkurencjach! Reprezentanci Solnego Miasta Wieliczka mieli okazję stanąć na słupkach startowych obok sportowców ze Śląska, Mazowsza oraz Opolszczyzny.

Mimo niezwykle wysokiego poziomu rywalizacji sportowej nasi reprezentanci stawali na podium aż 25-krotnie, w tym siedmiokrotnie na najwyższym triumfowali. Po złote krążki sięgali: Łukasik Greta, Janik Aleksandra, Szymański Maksymilian, Kot Kacper, Całka Piotr, Wrześniak Oskar oraz sztafeta chłopców. Poza wymienionymi złotymi medalistami imponujące czasy, plasujące naszych srebrnych medalistów w czołówce Polski, uzyskali: Osak Kacper, Żak Zoya oraz Rozumek Jan.

Rywalizacją emocjonowało się ponad 500 kibiców, którzy odwiedzili tego dnia trybuny basenu oraz ponad siedmiuset widzów transmisji online!

Organizatorzy zaskoczyli uczestników niezwykłą oprawą zawodów na poziomie Światowym: elektroniczny pomiar czasu, DJ, światła, ściana multimedialna, scena na pływalni, nowoczesna formuła zawodów oraz nagrody i tradycyjnie piękne puchary z soli.

Kolejne rundy (druga – 26 kwietnia i finałowa – 30 maja) zapowiadają się równie widowiskowo, szczególnie finałowa,  w której zmierzą się w serii finałowej najlepsze sztafety cyklu Puchar Solnego Miasta 2020 oraz rozegrane zostaną wyścigi w nowatorskiej formule RACE. regulamin PSM 2020

Najlepsi zawodnicy I rundy Pucharu Solnego Miasta:
Dziewczęta:
13 lat: Maya Buła (Salwator Kraków)
12 lat: Wiktoria Gracjasz (Jasień Sucha Beskidzka)
11 lat: Lena Kużaj (MMKS Kędzierzyn-Koźle)
10 lat: Katarzyna Kuźma (STP Nowy Sącz)
9 lat: Milena Leśnik (STP Nowy Sącz)
8 lat i młodsze: Weronika Skubis (Omega Olkusz)

Chłopcy:
13 lat: Dominik Wdowiak (Dragon Będzin)
12 lat: Tymoteusz Jóźwiak (Swim Płock)
11 lat: Wojciech Boryś (Jedność Przyszowice)
10 lat: Szymon Tokarski (Delfin Nowy Targ)
9 lat: Patryk Bigos (Nika Sport Team Kraków)
8 lat i młodsi: Jan Skoczek (BOSiR Brzesko)

Pełne wyniki, statystyki i  nagrania wideo w całości  Kliknij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *