O nas

Klub Pływacki Solne Miasto Wieliczka został zarejestrowany w KRS w 2018 roku. Rozpoczął działalność przy dużej pomocy Pana Burmistrza Artura Kozioła oraz dzięki zaangażowaniu pasjonatów pływania. Celem było pozyskiwanie dotacji oraz wspomaganie działań sekcji pływackie Solne Miasto sp. z o.o. która szkoliła dzieci od 2009 roku. Kiedy z początkiem roku 2020, Solne Miasto sp. z o,o, zrezygnowało z prowadzenia sekcji, szkolenie dzieci kontynuowali trenerzy w ramach KP Solne Miasto Wieliczka.

Prezesem Klubu od początku jest niezwykle zaangażowany Rafał Rozumek, człowiek bezinteresownie działający dla dobra rozwoju Stowarzyszenia.
Koordynacją działań Stowarzyszenia zajmuje się trener z licencją PZP, Wojciech Kot, który był współzałożycielem i wieloletnim  koordynatorem Sekcji Pływackiej Solne Miasto Wieliczka. W swoim dorobku trenerskim oraz zawodniczym ma medale i finały Mistrzostw Polski oraz rekordy małopolski w pływaniu. Jako organizator był zaangażowany w zawody rangi Mistrzostw Polski w Ratownictwie Sportowym oraz liczne zawody pływackie, między innymi Puchar Solnego Miasta, którego jest pomysłodawcą.

W pierwszych latach duży wpływ na realizację misji naszego Klubu miała Agnieszka  Mucha (Godniowska) trenerka wielu rekordzistów małopolski, fizjoterapeutka, wykładowca w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia w Krakowie, uczestniczka oraz laureatka wielu konferencji naukowych, a także autorka i współautorka publikacji o zasięgu krajowym i międzynarodowym, organizatorka prestiżowych zawodów pływackich Puchar Solnego Miasta.

Szkolenie nie mogłoby się odbywać, również bez trenerki Natalii Zych, wielokrotnej medalistki Mistrzostw Polski, trener z licencją PZP, w Klubie zajmuje się głównie nauką pływania grup naborowych.
Na organizację i szkolenie Klubu znaczący wpływ ma Jakub Zych, licencjonowany trener PZP.