Wspaniała forma naszych reprezentantów – Mistrzostwa Polski 14-latków

Zakończyliśmy najważniejsze zawody dla naszych 14-latków!
Podczas czterodniowej imprezy pływackiej, odbywającej się na Pływalnia “Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim, wychowankowie Kuby Zycha, a obecnie, od dwóch lat podopieczni Wojciech Kot, po raz pierwszy w życiu walczyli o Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych 14 lat.
Solne Miasto Wieliczka – Klub Pływacki reprezentował pięcioosobowy zespół sportowców w składzie: Agata Łuczak, Blanka Łukasik, Artur Ciupka, Jan Rozumek oraz Oskar Wrześniak. Wszyscy spisali się rewelacyjnie, bijąc liczne rekordy życiowe, osiągając wartościowe wyniki i pokazując swoją znakomitą formą, na którą ciężko pracowali latami (!).
💪 W zawodach organizowanych przez Polski Związek Pływacki, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wystartowało 498 zawodników i zawodniczek ze 169 najlepszych klubów z całej Polski.
Wodna rywalizacja w tej kategorii wiekowej dostarczyła wiele radości i niesamowitych emocji, szczególnie w wyścigu sztafet mieszanych, w którym zajęliśmy 7 miejsce, a także w blokach finałowych (8 finałów A oraz 5 finałów B ) 😎, gdzie nie zabrakło sukcesów indywidualnych.
Blanka rywalizację na 50m st. dowolnym ukończyła na piątym miejscu, ze stratą 0,1 sek do medalu brązowego, a 11min później wystartowała na niepełnym wypoczynku i w konkurencji 50 m st. klasycznym uzyskała czas wolniejszy o 0,01 sek od złotej medalistki !
Agata ukończyła 100m motylkiem na czwartej lokacie, a 50m tym stylem na szóstej!
Janek zaprezentował bardzo wysoką formę w każdej konkurencji, a najwyżej uplasował się na 200m grzbietem – piąte miejsce i 200 motylkiem – dziewiąte miejsce!
Gratulacje należą się również Arturowi, który dwukrotnie płyną w finale B. Rywalizacje zakończył nowymi rekordami życiowymi na satysfakcjonujących miejscach 19 i 20, na 50 i 100 klasykiem.
Oskar zaprezentował bardzo udany występ na 100m motylkiem, poprawienie “życiówki” o sekundę wystarczyło na 42 miejsce.
Nasz nieduży klub według punktacji PZP ukończył na miejscu 15 w Polsce.

💪

Gratulacje

należą się każdemu, ponieważ pokazaliście, że IDĄ WIELKIE ZMIANY! JESTEŚMY DUMNI!

Wyniki, statystyki z Mistrzostw
Za kilka dni zaczynamy kolejne rywalizacje:
MP Juniorów Młodszych 15 lat 👉 13-16/07 Lublin
MP Juniorów Młodszych 16 lat 👉 13-16/07 Gliwice
* zdjęcia pochodzą ze strony Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim