X Jubileuszowy Puchar Solnego Miasta – finał, 24.10.2020

24 października 2020 Klub Pływacki Solne Miasto Wieliczka, podjął trzecią, udaną, próbę przeprowadzenia zawodów. Finał X Jubileuszowego Puchar Solnego Miasta był zaplanowany na czerwiec, następnie na drugi tydzień października, ale wreszcie się udało!

Zmiana terminów i sytuacja w Polsce miała konsekwencje organizacyjno-finansowo-kadrowe. Jednak organizatorzy byli zdeterminowani, by umożliwić dokończenie rywalizacji, w ramach cyklu wielickich zawodów pływackich, w roku 2020.
Jak to się im udało?
Zacytujmy komentarz z fun page UKS SMS Galicja Kraków: „Mimo braku publiczności oraz mocnym obostrzeniom sanitarnych zawody były widowiskowe z bardzo dobrą oprawą dźwiękową i wizualną godną ISL. Ciekawą formą wyścigów okazały się serie RACE “. (ISL – International Swimming League)
Podobnych opinii organizatorzy usłyszeli wiele!
Rzeczywiście znamy tylko jedne zawody w Polsce, które mają podobną oprawę oraz hojne nagrody dla zawodników.

Na wielickie zawody składa się: oprawą świetlna, DJ, transmisja live, nagrody do szóstego miejsca, puchary z soli, nowoczesne personalizowane medale, eliminacje i finały sztafet oraz pionierskie wyścigi w formule RACE.
Każdego roku, Puchar Solnego Miasta gromadzi coraz większą liczbę zawodników z różnych województw, co ma znaczący wpływ na poziom rywalizacji sportowej. W tegorocznym cyklu udział wzięli zawodnicy aż z siedmiu województw!


Na pierwszej rundzie tegorocznego cyklu, w marcu, ścigało się około 450 zawodników, na drugą, we wrześniu, ze względów bezpieczeństwa organizator przyjął 360 zgłoszeń. Niestety z finałowej rundy, wielu zawodników musiało się wycofać i 24 października wystartowało około 300 dzieci.
W tym miejscu należą się ogromne podziękowania wolontariuszom oraz sponsorom. Bez ich wkładu przy takiej liczbie zawodników zawody nie mogłyby być tak atrakcyjne.
Jednego tylko żal… że publiczność nie mogła zobaczyć wielickiego show z trybun pływalni.
Chcecie zobaczyć więcej materiałów dotyczących zawodów?! Zaglądajcie na stronę klubplywacki.solnemiasto.org oraz Fun Page na facebook’u.

Wyniki:
https://swimart.pl/

I blok zawodów

II blok zawodów