X Puchar Solnego Miasta już blisko

plakat PSM

Pierwsza runda X Jubileuszowego Pucharu Solnego Miasta w pływaniu rozpocznie się już 1 marca w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym Solne Miasto w Wieliczce. W sportowej rywalizacji wezmą udział czołowi pływacy rankingów ogólnopolskich. Zawody cieszy się sporą popularnością również poza granicami naszego okręgu, co roku Wieliczka gości kilkuset młodych pływaków kilku województw.

W pierwszym bloku Pucharu Solnego Miasta może wziąć udział każde dziecko, które umie pływać i urodziło się w roku 2011 lub później. Następni na słupkach startowych staną bardziej doświadczeni koledzy i koleżanki posiadający licencje sportowe. Zawody są podzielone na trzy rundy: 1 marca, 26 kwietnia i finałowa runda 30 maja. Konkurencje odbywają się z podziałem na wiek i płeć uczestników. Dzieci rywalizują na dystansach od 25 metrów (najmłodsi) do 200 metrów. W każdej rundzie uczestnicy mogą wystartować w trzech wybranych konkurencjach. Młodzi sportowcy otrzymają pamiątkowe dyplomy za udział w zawodach, a najmłodsi statuetki i upominki, natomiast najlepsi, którzy zgarną największą liczbę punktów w całym cyku (marzec, kwiecień, maj) otrzymają okazałe puchary z soli i wartościowe nagrody.

Zapraszamy do kibicowania! DJ i efekty świetlne, tego nie można zobaczyć na żadnej imprezie pływackiej w Małopolsce. Najmłodsi pływacy zaczynają o 9:00, ale prawdziwy show zacznie się po godzinie 11:00 kiedy wystartują starsi bardziej utytułowani zawodnicy.

UWAGA! Utrudnienia w ruchu, w dniu zawodów od godziny 11:55 do 12:45 część ulic będzie wyłączona z ruchu. Proszę sprawdzić załączoną mapkę.

mapa bieg