Zimowe Mistrzostwa Polski 14-sto, 15-sto i 16-stolatków 2023

Nasi pływacy czołowymi zawodnikami w Polscy!
Nasi pływacy walczyli z sercem o swoje marzenia na Mistrzostwach Polski 14-latków (Poznań), 15-latków (Gliwice) oraz 16-latków (Bydgoszcz).
Były to najważniejsze zawody dla każdego rocznika.
Podopieczni trenera Wojciecha Kota oraz trenerki przygotowania na lądzie Joanny Zawadzkiej-Kot, przystąpili do rywalizacji po świetnie przepracowanym sezonie. Już dwa tygodnie wcześniej na Mistrzostwach Małopolski imponowali progresją wyników, czego skutkiem były 22 medale.
Na Mistrzostwa Polski przyjechali jeszcze lepiej dysponowani <brawo>.
W Poznaniu wystartowało aż 435 zawodników 14-letnich, wśród nich piątka naszych.
Blanka Łukasik pokazała swoje predyspozycje sprinterskie. Zakwalifikowała się w każdym z pięciu startów do finału A (10 najlepszych wyników) i liczyła się w walce o medale. Najbliżej krążka była na 50m klasykiem. Do pełni szczęścia zabrakło 0,15 sek.
Termy Maltańskie były szczęśliwe dla naszych pływaków, bo wystartowali aż w OŚMIU finałach A (najlepsza 10 miejsc w Polsce) oraz SIEDMIU finałach B (miejsca 11-20 w Polsce). <brawo>
W wyścigach finałowych wystartowali również Agata (dwa finały A i dwa B), Jasiek (jeden finał A i trzy B, pomimo dużych problemów zdrowotnych) i Justyna (finał B). Gratulacje należą się również Oskarowi, który bardzo poprawił swoje rekordy, a do awansu do wyścigów finałowych zabrakło jednej lokaty (21 miejsce w Polsce).
Nasz Klub został sklasyfikowany na miejscu 16, wyżej niż 116 klubów
W tym czasie w Gliwicach startowało 449 zawodników 15-letnich, ze 134 klubów, wśród nich trzech Naszych plywaków. Świetnie dysponowany Kacper, Eryk, który poprawił swoje dwa rekordy życiowe oraz Piotrek.
Piotr jechał na Mistrzostwa z nadziejami na walkę o finały A, jednak po pierwszym bardzo udanym starcie, na 50m klasykiem, w którym wywalczył prawo startu w finale B (ostatecznie 18 miejsce w Polsce), w wyniku kontuzji, nie mógł już zaprezentować pełni swoich możliwości. 😞
W Bydgoszczy pięknie walczyli Tomek i Antonio. Obaj zrobili ogromny progres i widać było, że trafili z formą pływacką! Tomasz najwyżej uplasował się na 400m stylem zmiennym, na miejscu 12 w Polsce, 200m zmiennym 13. Antonio dzięki sporej poprawie rekordu życiowego, na 400m zmiennym ukończył na miejscu 13.
Wyniki:
G R A T U L A C J E !
Wyjazd na zawody współfinansowany ze środków Powiatu Wielickiego , a przygotowania do zawodów z budżetu Miasta i Gmina Wieliczka , Urząd Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i fundacji Fundacja Orły Sportu.