XIII Puchar Solnego Miasta runda III – finałowa, 21 maja 2023

Puchar Solnego Miasta pod patronatem Burmistrza Artura Kozioła, to zawody z 13-letnią tradycją, organizator corocznie stara się by zawody były najbardziej widowiskowymi zawodami dla dzieci w Polsce. Dekoracje na scenie, iluminacja świetlna, DJ i ogromna pula nagród.
W rannym bloku startów pływali uczestnicy 9-letni i młodszy, każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal oraz słodką paczkę, a sześciu najmłodszych adeptów pływania zostało dodatkowo nagrodzonych statuetkami i nagrodami.
– Najważniejszym celem naszych zawodów jest pokazanie dzieciom, że udział w zawodach powinien się kojarzyć przyjemnie. W naszym klubie próbujemy doceniać każdy postęp i chęci zamiast gratulować tylko zwycięzcom – Wojciech Kot, pomysłodawca organizowanych zawodów i koordynator Klubu Solne Miasto Wieliczka – Ciekawym pomysłem było poprowadzenie dla wszystkich chętnych tanecznej rozgrzewki do piosenki „Góry do góry”. Tutaj należą się podziękowania trenerkom naszego klubu Asi i Natalii. To była chwila, która dostarczyła dzieciom wiele radości!
W drugim bloku zaczęło się już ściganie na bardziej poważnie. Zobaczyliśmy wyścigi w, których o miejscach decydowały setne sekund. …a było o co walczyć, ponieważ do najlepszych sześciu zawodników w każdej kategorii trafiły wartościowe nagrody, statuetki i trofea z soli. Wyjątkową konkurencją były wyścigi drużynowe. W składach sztafet wystartowali pływacy w różnym wieku, jedynym ograniczeniem była suma wieku uczestników. Organizator przygotował medale dla całych zespołów.
Organizacja tak dużego wydarzenie to ogrom pracy. Bez zaangażowania wolontariuszy oraz wsparcia sponsorów, Gminy i Miasta Wieliczka oraz Powiatu Wielickiego, nie było, by to możliwe.
sponsorzy